kalibracja monitora logo

kalibracja monitora trójmiasto


Jeśli szukasz usługi kalibracji monitora w Gdańsku, Sopocie, Gdyni lub okolicach — trafiasz doskonale. Monitor, drukarka, konfiguracja stanowiska pracy — wyeliminuję wszystkie kolejne problemy, żeby Twoja praca była od teraz pewna i przewidywalna. Koniec z domyślaniem się czy to co widzisz na monitorze jest jakkolwiek poprawne.

Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się ze mną przez formularz (najwygodniej, nie zawsze mogę odebrać podczas kalibracji) lub telefonicznie, a ja przedstawię odpowiednie rozwiązanie.
Kalibruję urządzenia w całym kraju, także nie zawsze mogę zrealizować zadanie z dnia na dzień. Nierzadko jednak udaje się wybawić z kolorystycznych opresji w trybie pilnym. Nawet w ciągu kilku godzin od zgłoszenia problemu.

umów kalibrację monitora
w trójmieście

gdzie można zamówić kalibrację monitora?

Kalibrację monitora lub laptopa można zamówić w swojej pracowni na terenie Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia) lub na terenie całego województwa pomorskiego. Obsługuję jednak klientów z całego kraju.

Jakim sprzętem i oprogramowaniem kalibruję monitory?

W przypadku kalibracji sprzętowej jest to oprogramowanie producenta monitora Eizo, Sharp/NEC, BenQ czy Dell. Stosuję także basICCcolor oraz kilka autorskich rozwiązań ułatwiających pracę i poprawiających dokładność kalibracji. Sprzętowo pracuję laboratoryjnymi czujnikami Konica-Minota oraz spektrofotometrami i kolorymetrami XRite.

Co otrzymujesz w ramach kalibracji?

Kalibracja monitora to tylko jedna ze składowych usługi. Najważniejsze jest rozwiązanie problemu jaki u Ciebie występuje. Zmiany na stanowisku pracy, jego oświetlenie czy konfiguracja oprogramowania to czynności konieczne, by sama kalibracja miała sens. Po skalibrowaniu monitora generowany i instalowany jest także profil ICC. Support przy ewentualnych problemach w późniejszej pracy także się przyda.

Monitory i laptopy są kalibrowane do odpowiednich w danej branży standardów, warunków pracy i przeznaczenia wykonywanych prac. Nie ma tutaj jednego złotego zestawu ustawień, są pewne standardy.

Nad morzem, a szczególnie w Trójmieście jestem kilkanaście razy w ciągu roku. To duża aglomeracja skupiająca wielu fotografów. A jeśli fotografowie to i monitory. A jeśli monitory to i kalibracja.
Warto pracować na wyregulowanym monitorze i odpowiednim stanowisku. Nie tylko dla poprawności kolorystycznej, ale także dla zachowania ergonomii stanowiska i własnego komfortu. Tak, na to też wpływa kalibracja monitora i oświetlenie. Możesz wówczas pracować dłużej, albo szybciej. Na pewno jednak bardziej ergonomicznie.
Sprzęt, którego używam do kalibracji monitorów to urządzenia najwyższej klasy i laboratoryjnej dokładności. Od Konica-Minolta CA310 po kolorymetry i spektrofotometry popularnej marki XRite. Takie zaplecze pozwala zareagować na każdy problem z kolorem, kalibracją monitora czy testami akceptacyjnymi monitorów medycznych.

kalibracja monitora gdańsk

To w Gdańsku kilka lat temu podczas kalibracji kilkunastu monitorów dla agencji reklamowej poznałem wielkość Trójmiasta. Późnym wieczorem zadzwonił klient z Gdyni. Fotograf bardzo skupiony na detalach w postprocesowaniu swoich zdjęć. Potrzebował pomocy z kalibracją swojego Eizo CG2420 w trybie natychmiastowym. Nie sądziłem, że będę miał do przejechania ponad 40 kilometrów w jedną stronę. Nie sądziłem także, że przyjdzie nam rozwiązywać problem z kolorem do późnych godzin nocnych. O dziwo nie była to równa walka, ale na szczęście wszystko się udało i nawet znalazła się chwila na sen przed wyprawą do...

kalibracja monitora sopot

...do Sopotu. Tutaj również przyszło mi kalibrować monitory kilku fotografów. Darzę to miejsce dużym sentymentem. Spędziłem tu swego czasu przemiłe dwa tygodnie mieszkając w Grand Hotelu i fotografując jego wnętrza. Udało się tam również odwiedzić kilka tajemniczych zakamarków i spojrzeć na morze z okna pomiędzy napisaem Grand i Hotel. Czy podczas tej sesji kalibrowałem monitor? Oczywiście. Głównie swój. Dodatkowo jako, że mieszkałem w kilku pokojach zająłem się także kalibracją telewizora w każdym z nich.

kalibracja monitora gdynia

Poprzednia historia przypomniała mi kolejną sytuację gdy po kilku dniach kalibracji monitorów usiadłem wieczorem w hotelu w Gdyni. Jedna ze stacji transmitowała wówczas „Helikopter w Ogniu” jednak z racji faktu, iż telewizor nie nadawał się do bezbolesnego patrzenia pozostało mi szybko go skalibrować by móc cieszyć się filmem. Tak, kalibracja monitora potrafi zmienić sposób patrzenia na świat.

kalibracja monitora trójmiasto

Gdańsk, Sopot i Gdynia to główne destynacje, jednak przy okazji pobytu na Pomorzu kalibruję również w dużym promieniu od tych miast. Wejherowo, Władysławowo czy Jastrzębia Góra. Od Słupska po Malbork. Jeśli masz problem z kolorem w województwie Pomorskim - wiesz gdzie znaleźć rozwiązanie.
Zresztą te miejsca to nie tylko kalibracje monitorów, a także warsztaty zarządzania barwą i fotografii połączone z sesjami i rozmowami o sprzęcie. Najgorzej gdy trzeba wstać wcześnie rano i pędzić na wschód słońca. Zachody są zdecydowanie mniej bolesne.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z kalibracji monitora i swojego stanowiska pracy.
A może szukasz usługi kalibracji telewizora lub kalibracji drukarki?
Zajmuję się wszelkimi kwestiami dotykającymi problemu zarządzania barwą i reprodukcji na przeróżnych urządzeniach.
Jeśli masz problem, który mogę pomóc rozwiązać - pisz śmiało.

umów kalibrację monitora
w trójmieście

kalibracja monitora gdańskkalibracja monitora gdyniakalibracja monitora sopotkalibracja monitora wejherowowarsztaty dla fotografów