kalibracja monitora logo

kalibracja monitora łódź


Skontaktuj się ze mną przez formularz lub telefonicznie, a ja przedstawię odpowiednie rozwiązanie.
Kalibracje przeprowadzam w całym kraju, jednak najczęściej udaje się umówić w przeciągu kilku dni, a nawet w ciągu kilku godzin od zgłoszenia problemu.

Jeśli szukasz usługi kalibracji monitora w Łodzi lub okolicy — trafiasz doskonale. Pabianice, Zgierz, Stryków, Bełchatów — bez znaczenia. Umówimy się na wizytę w dogodnym terminie i zajmę się rozwiązaniem problemów z kalibracją monitora, drukarki czy konfiguracją stanowiska pracy. Wyeliminuję wszystkie kolejne problemy, żeby Twoja praca była od teraz pewna i przewidywalna. Koniec z domyślaniem się czy to co widzisz na monitorze jest jakkolwiek poprawne.

umów kalibrację monitora w łodzi lub okolicy

gdzie można zamówić kalibrację monitora?

Kalibrację monitora lub laptopa można zamówić w swojej pracowni na terenie Łodzi lub na terenie całego województwa łódzkiego. Obsługuję jednak klientów z całego kraju.

Jakim sprzętem i oprogramowaniem kalibruję monitory?

W przypadku kalibracji sprzętowej jest to oprogramowanie producenta monitora Eizo, Sharp/NEC, BenQ czy Dell. Stosuję także basICCcolor oraz kilka autorskich rozwiązań ułatwiających pracę i poprawiających dokładność kalibracji. Sprzętowo pracuję laboratoryjnymi czujnikami Konica-Minota oraz spektrofotometrami i kolorymetrami XRite.

Co otrzymujesz w ramach kalibracji?

Kalibracja monitora to tylko jedna ze składowych usługi. Najważniejsze jest rozwiązanie problemu jaki u Ciebie występuje. Zmiany na stanowisku pracy, jego oświetlenie czy konfiguracja oprogramowania to czynności konieczne, by sama kalibracja miała sens. Po skalibrowaniu monitora generowany i instalowany jest także profil ICC. Support przy ewentualnych problemach w późniejszej pracy także się przyda.

Monitory i laptopy są kalibrowane do odpowiednich w danej branży standardów, warunków pracy i przeznaczenia wykonywanych prac. Nie ma tutaj jednego złotego zestawu ustawień, są pewne standardy.

Kalibracja monitora to podstawowa czynnośc jaką należy wykonać po zakupie nawet najdroższego monitora. Im monitor gorszej jakości tym bardziej będzie także tej kalibracji potrzebował. Od zawsze uważałem, że szkod tracić pieniądze na nieudane wydruki oraz marnować czas na próby.

Obszary działania, kalibracja monitora - Łódź i okolice

Łódź i okolice to jedna z najczęściej odwiedzanych przez mnie lokalizacji. Jako, że mieści się na przecięciu wielu moich tras to tutaj można liczyć na najczęstsze wizyty pod kątem kalibracji monitora.

umów kalibrację monitora
w łodzi

Jakim sprzętem realizowana jest kalibracja moniora?

Sprzęt jakim pracuję podczas kalibracji to wysokiej klasy i laboratoryjnej dokładności Konica Minolta CA310, spektrofotometry XRite oraz Image Engeneering oraz skuteczne kolorymetry XRite. Taki zestaw pozwala na dokładną regulację każdego monitora bez obaw o typowe błędy podczas kalibracji monitora.
Jak jednak pokazuje doświadczenie, tych błędów nie unikają również osoby oferujące usłygi kalibracji. Procent klientów, u których należy poprawić rozregulowane monitory od lat oscyluje w okolicy 20%.

Targi, warsztaty i panele dotyczące kalibracji monitora. W Łodzi.

Łódź to także targi foto video w hali Expo. To na tym wydarzeniu od wielu lat prowadziłem warsztaty zarządzania barwą oraz panele we współpracy z takimi markami jak Eizo, Wacom, Sony czy Canon.

Od zarządzania barwą po fotografię. Takich tematów dotyczyły warsztaty zrzeszając przez kilka dni na stoisku Eizo wielu fotografów. To tam odpowiadałem na pytania dotyczące najczęściej kalibracji monitora. Wiele zagadnień mogłem przy okazji zaprezentować na monitorach Eizo od podstawowych modeli linii EV po najwyższej klasy graficzne monitory CG.
Na pytania na szczęście nadal mogę odpowiedzieć choćby drogą mailową.

Łódź to także szkoła filmowa. Wielu jej adeptów i profesorów korzystało z usługi kalibracji monitora do zastosowań fotograficznych jak i filmowych, przeznaczonych do gradingu materiałów. Nie bez znaczenia jest także kalibracja monitora podglądowego do pracy przy filmie, by można było poprawnie kreować kolejne sceny i zauważać niuanse kolorystyczne.
Łódź to także wielu fotografów i niejedno studio, w którym kalibracja monitora to podstawa higieny pracy i zapewnienie najwyższej jakości stanowisk do pracy z barwą.

Kiedy myślę - kalibracja monitora - Łódź jest jednym z tych miejsc, w których splata się najszersze spektrum moich klientów. Dziesiątki skalibrowanych monitorów, zrealizowanych sesji i przeprowadzonych warsztatów. Oczywiście kalibruję monitory nie tylko w samej Łodzi. Odwiedzam często ościenne miasta np. Zgierz, Pabianice, Konstantynów, Sieradz, Zduńską Wolę czy Skierniewice

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z kalibracji monitora i swojego stanowiska pracy.
A może szukasz usługi kalibracji telewizora lub kalibracji drukarki?
Zajmuję się wszelkimi kwestiami dotykającymi problemu zarządzania barwą i reprodukcji na przeróżnych urządzeniach.
Jeśli masz problem, który mogę pomóc rozwiązać - pisz śmiało.

umów kalibrację monitora
w łodzi

kalibracja monitora łódźkalibracja monitora zgierzkalibracja monitora pabianicetargi fotowarsztaty dla fotografów